Załóż grupę modlitewną

Załóż grupę modlitewną

 

„Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego". (Jk 5,16)

 

W modlitwie jest moc. A wspólna modlitwa, kiedy chrześcijanie zbierają się razem, jest pobłogosławiona obecnością Jezusa Chrystusa- tak jak obiecał w swoim Słowie. Modlitwa jest naszym najważniejszym sposobem wspierania naszego prześladowanego rodzeństwa na całym świecie. Dlatego zachęcamy Was, aby stworzyć w swoich społecznościach takie grupy modlitewne i wstawiać się przed tronem Boga za tymi, kórzy przechodzą ucisk z powodu miłości do Jezusa. Jeśli chcesz rozpocząć taką grupę, przygotowaliśmy kilka pomysłów i wskazówek, które pomogą Ci jak najszybciej rozpocząć. Nie są to jednak "obowiązkowe" punkty na liście działań.

Przygotowanie: organizacja

Założenie grupy może kosztować wiele wysiłku. Dlatego zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą być pomocne:

  • Poszukaj „współmodlicieli": Kto z Twoich przyjaciół  również jest zainteresowany i przejęty losem prześladowanych chrześcijan? Czy mogą to być osoby z Twojej lub nawet innej społeczności? Może Twoi przyjaciele, znajomi czy nawet rodzina.
  • Zaplanuj terminy: Gdzie będziecie się spotykać, kiedy i jak często? Jak długo będą trwać wasze spotkania? Niech Wasze ustalenia będą realne. Bóg nas kocha, kiedy służymy Mu czystym sercem i nie robimy czegoś tylko dlatego, że wcześniej zrobiliśmy sobie zbyt intensywne założenia
  • Przygotowanie spotkania pod względem treści: Czym grupa będzie się posiłkować? Czy będziecie modlić się w oparciu o Kalendarz Modlitwy? Czy chcecie się modlić za dany kraj? Czy może w oparciu o konkretny temat (np. kobiety, dzieci, itp.)? A może po prostu za konkretne osoby, które doświadczały lub doświadczyły prześladowania?
  • Znajdźcie odpowiednie miejsce: Spotkania modlitewne mogą odbywać się na przykład w prywatnych domach czy wspólnotach. A może uda się załatwić jakiś cichy kącik w budynku społeczności. Ważne jest, by stworzyć odpowiednią atmosferę tego spotkania, w której każdy uczestnik będzie mógł się skoncentrować na modlitwie.
  • Jak duża powinna być grupa: Tu nie chodzi o ilość, ale jakość tego spotkania. Niech te grupy nie będą wielkie, niech będą na nich osoby, które rzeczywiście chcą poprzez regularną modlitwę wspierać uciskany Kościół.

Przygotowanie: treść & materiały

Jeśli zorganizujesz spotkanie, konieczne jest jego przygotowanie. Z przyjemnością udostępnimy Wam materiały, z których można korzystać na spotkaniach. Oczywiście o ile zechcecie.


• Kalendarz Modlitew: w KM, który wkładany jest do naszego miesięcznika, znajdziesz prośby modlitewne za konkretny kraj i zazwyczaj konkretną sytuację. Lub wg regionów. Na samym początku kalendarz może być świetną pomocą.
• Magazyn: w magazynie informujemy o jednym lub kilku krajach lub poruszamy się w obszarze okreslonych tematów, dzielimy się świadectwami wiary prześladowanych chrześcijan. Magazyn można zamówić bezpłatnie.
• Opisy krajów: Aby lepiej zrozumieć tło i poznać kraje, o które się modlisz, możesz dowiedzieć skorzystać z informacji zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Znajdziesz też tam informacje o powodach prześladowań i ich wpływ na społeczność danego kraju.
• Światowy Indeks Prześladowań: jako przypomnienie i wizualizacja oraz lepsza orientacja, możesz bezpłatnie pobrać mapę aktualnego ŚIP.
• Aktualne wiadomości: Poprzez nasz mailing lub na naszej stronie internetowej dowiesz się o sytuacji konkretnych osób czy krajów z pierwszej ręki. Każdą wiadomość można  pobrać i wydrukować wiadomości z naszej strony www. Tutaj można również znaleźć konkretne prośby modlitewne.
Kampanie modlitewne: Wszelkie materiały, które przygotowujemy na nasze kampanie modlitewne są bezpłatne. Zachęcamy do corocznego udziału w Międzynarodowym Dniu Modlitwy za Prześladowany Kościół.

Spotkanie

Aby ułatwić pierwsze spotkanie, napisaliśmy kilka wskazówek i pomysłów, które okazały się skuteczne. Należy je rozumieć tylko jako sugestie - mogą być łączone lub pomijane- wszystko wg Waszego uznania. Kilka spotkań prawdopodobnie zrodzi i tak własną dynamikę danej grupy.

• Zanim wszyscy się zbiorą wykorzystajcie ten czas na pogawędki przy herbacie/kawie
• Rozdaj wszystkim przygotowane wcześniej materiały. Zacznij od kilku słów wprowadzenia. Może to być jakiś werset z Biblii, krótkie rozważanie czy czas uwielbienia.
• Przeczytaj jakieś świadectwo czy artykuł z magazynu, aby wprowadzić uczestników w temat.
• Poszukaj bardziej szczegółowych informacji o danym kraju, korzystając z opisów krajów, wiadomości czy raportów.
• Przedstaw konkretne prośby modlitewne, odpowiedz na pojawiające się wśród uczestników pytania
• Zacznijcie wspólną modlitwę za powyższe sprawy
• Dobrze, aby ten czas modlitwy zakończyła jedna osoba.
• Każdy z modlicieli może zabrać ze sobą prośby modlitewne, by móc się o nie dalej modlić. Po jakimś czasie zauważycie, że modlitwa wstawiennicza stałą się sprawą ważna dla Waszych serc.

Ponadto grupa może uczestniczyć w bieżących akcjach pisania, aby poprzez list czy kartkę ze słowami pocieszenia nieść zachętę prześladowanym chrześcijanom.

Życzymy błogosławieństw i radości w oczekiwanej modlitwie!