Projekty miesięczne

Projekty miesięczne

Każdy miesiąc szansą na pomoc

Open Doors i lokalne organizacje partnerskie prowadzą wiele projektów mających na celu wzmocnienie prześladowanego Kościoła. Nasza pomoc jest różnorodna i nastawiona na potrzeby lokalnych chrześcijan. Między innymi organizowane są szkolenia i seminaria, które pomagają chrześcijanom przetrwać prześladowania i wzrastać w wierze, są projekty samopomocowe, dostarczanie Biblii i chrześcijańskiej literatury.

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.

Projekt na wrzesień 2017

Chrześcijanie w Iraku i Syrii: Nowa Nadzieja

Od czasu rozpoczęcia walk w Syrii oraz Iraku Open Doors wspiera tamtejsze kościoły różnorodnymi projektami pomocy. Dzięki licznym darczyńcom z Polski, Niemiec i innych zachodnich krajów mogliśmy zapewnić przeżycie dziesiątkom tysięcy chrześcijan oraz duchowo wzmocnić ich kościoły.

Projekt 201709

Po tym jak IS zostało wyparte z Doliny Niniwy pragniemy razem z Wami w ciągu nadchodzących dwóch lat umożliwić powrót do ojczyzny 2000 rodzin chrześcijańskich. W Syrii w ciągu kolejnych trzech lat ma powstać 60 centrów nadziei, w których chrześcijanie otrzymają praktyczną i duchową pomoc, dzięki czemu będą w stanie docierać z Bożą miłością do potrzebujących.

Możecie przyczynić się do przeprowadzenia tego projektu, dzięki któremu chrześcijanie w Iraku i Syrii otrzymają nowe perspektywy na przyszłość w swojej ojczyźnie! Kościół będzie wzmocniony i zachęcony, by być solą i światłem w swoim otoczeniu. Ogromnie dziękujemy, że wstawiacie się po ich stronie!

 

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat w tytule dopisać: „Projekt 09/2017“. 

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przesłane do wsparcia podobnej akcji.

 

Wesprzyj

 

Projekty pomocy, które można wspierać

El Hogar jest miejscem, gdzie chrześcijańskie dzieci, które przeżyły prześladowanie otrzymują ochronę.
W Etiopii chrześcijanie doświadczają prześladowania ze wszystkich stron.
„Widzę, jak uczestnicy robią wyraźne postępy w życiu duchowym, zarówno w poznaniu Pisma, ich życiu modlitewnym oraz wzajemnej wspólnocie”.
Gdy muzułmanie nawracają się do Jezusa, znajdują się dopiero na początku swojej drogi. Muszą nauczyć się, co to znaczy naśladować Jezusa.
W egipskim społeczeństwie kobiety mają niższą pozycję niż mężczyźni.
Do prześladowań, które spotykają ich jako „odstępców” od islamu, dochodzi codzienna walka o przeżycie.
"Nauczyłem się, jak być prawdziwym uczniem i pozostać wiernym Panu".
"Nasz Pan ubłogosławił nas prezentem od was i wysłuchał naszych modlitw".
Sudański rząd pragnie zjednoczyć kraj pod panowaniem islamu.
Nasze wsparcie umożliwiło kształcenie liderów i pracowników wspólnot chrześcijańskich w kraju.
Od samego początku dostarczanie Biblii było istotą służby Open Doors.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.

Drukuj Pobierz