Tomas urodził się i wychowywał w szanowanej i radykalnie wierzącej rodzinie muzułmańskiej. Nawrócenie się do Chrystusa zmieniło całe życia Tomasa. Zobacz, jak do tego wszystkiego doszło!
AFGANISTAN PO RAZ PIERWSZY WYPRZEDZA KOREĘ PÓŁNOCNĄ W ŚWIATOWYM INDEKSIE PRZEŚLADOWAŃ
(Open Doors Polska) – Ponad 360 milionów chrześcijan w 76 krajach na całym świecie¬ doświadcza prześladowań i dyskryminacji. Informuje o tym organizacja pomocy prześladowanym chrześcijanom Open Doors z okazji publikacji nowego Światowego Indeksu Prześladowań za okres sprawozdawczy od października 2020 do września 2021. W pierwszych 50 krajach rankingu ponad 312 milionów z 737 milionów żyjących tam chrześcijan cierpi z powodu ekstremalnych prześladowań.
Islamscy ekstremiści świętują zwycięstwo talibów – Afganistan wyprzedza Koreę Północną
Przejęcie władzy w Afganistanie przez talibów dało islamistom na całym świecie impuls do realizacji ich planów przejęcia władzy w różnych krajach. Chrześcijanie w Afganistanie byli w przeszłości muzułmanami i dlatego są tak znienawidzeni przez talibów. Karą, którą talibowie wymierzają takim chrześcijanom, jest śmierć, dlatego tak wielu z nich uciekło z kraju lub próbuje go opuścić.
Po raz pierwszy Afganistan zajął pierwsze miejsce w Światowym Indeksie Prześladowań, po 20 latach spychając Koreę Północną na drugą pozycję. Sytuacja chrześcijan pod rządami Kim Dzong Una jest nadal katastrofalna: dziesiątki tysięcy osób żyje w obozach karnych, gdzie są zmuszani do bardzo ciężkiej pracy, najczęściej aż do śmierci. Wzrosła też liczba aresztowań. Miejsca od 3 do 10 w Światowym Indeksie Prześladowań zajmują Somalia, Libia, Jemen, Erytrea, Nigeria, Pakistan, Iran i Indie.
Chiński model kontroli religijnej tworzy precedens
Komunistyczny rząd Chin (#17) wprowadził scentralizowaną kontrolę nad wszystkimi organizacjami religijnymi. Xi Jinping umacnia system „jeden kraj, jeden naród, jedna religia”. Dysydenci trafiają do aresztu, w tym ponad 1000 chrześcijan, spośród których wielu przewodziło wspólnotom religijnym. Dostęp do Biblii i aplikacji biblijnych jest w dużej mierze zablokowany. Działalność Kościoła jest ściśle monitorowana, w tym spotkania online. Państwa komunistyczne takie jak Wietnam (#19) i Kuba (#37) przyjęły model chiński kontroli.
Prośba o większe wsparcie i modlitwę
Ze względu na rosnący poziom prześladowań chrześcijan Open Doors określa Nigerię (nr 7) i Indie (nr 10) mianem „krajów szczególnej troski”. W samej Nigerii udokumentowano śmierć 4.650 chrześcijan z powodów religijnych. Ponadto gwałtownie nasiliły się ataki ekstremistycznych grup religijnych i politycznych na chrześcijan w Afryce Subsaharyjskiej. Miliony chrześcijan opuściło swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia. Markus Rode, szef Open Doors Niemcy, mówi: „Pomimo że ogromna liczba chrześcijan, których liczbę szacuje się na co najmniej 360 milionów, cierpi z powodu silnych lub bardzo silnych prześladowań i dyskryminacji, ich sprawa nie jest poruszana na forach politycznych.
Dlatego zwracamy się do wszystkich chrześcijan, aby jeszcze mocniej stanęli w obronie swoich prześladowanych braci i sióstr w wierze i modlili się za nich”.